В житті кожної людини школа - це спогад про дитинство, перші кроки в дорослість. Це яскравий спалах щасливих років, безтурботних, сповнених надій, нових зустрічей, вражаючих подорожей у світ знань. Кожен предмет бальзам душі -обирай свій світ, на свій смак./Files/images/Безымянный.JPG

Людина має свої корені, життєвий шлях. Так і школа має початки, свою історію. Нам, сучасникам, сьогодні варто заглянути у її минувшину.

Якщо вірити «Статистичним відомостям про економічне положення селянських общин Путивльського повіту» за 1884 рік, то у самій Поповій Слободі з 1869 року була початкова школа. Сільце Леонтіївське, що належало тоді поміщику Муравйову-Апостолу було на відстані двох верст від школи. Дехто із старожилів по вулиці Колгоспній пам'ятають де вона знаходилась.

За історичною довідкою перша школа в самій Поповій Слободі була побудована в 1895 році. Це була церковно-приходська школа, в якій навчались 2 роки. В селі 1856 року вже існувала Троїцька дерев'яна церква, яка належала до ІІ-ї благочинної округи. За тими ж «Статистичними відомостями...» знаємо, що того часу на 4 тис. жителів освічених було 124 особи, з них 4 - жіночої статі. Тих, що навчалося - було 34 особи, з них 4 - жіночої статі.

Приміщення сучасної сільської церкви будувалося під церковно-приходську школу разом з новою мурованою Троїцькою церквою поміщиком, власником маєтності в Леонтіївці - Муравйовим- Апостолом Володимиром Володимировичем. Навчалися в ній спочатку 3 роки, згодом - 4. Разом з арифметикою, граматикою обов'язковим був Закон Божий.

В 1914 році на базі церковно-приходської школи в селі була створена перша початкова школа з трирічним навчанням. Відсоток грамотності в цей період був 2,24 від числа жителів. Відсоток учнів у селі - 0,58. Тільки 3,1% сімей мали школярів. В школі починало вчитись до 70 учнів, а закінчувало всього 10-12 чоловік, бо решта дітей залишали школу через нестачі і бідність. В селі Попова Слобода до 1917 року було дві початкові школи.

В 1931 році створено 2 початкові і дві семирічки. В 1959 році Слобідська семирічка була реорганізована в восьмирічку.

В 1936 році директором Слобідської восьмирічної школи був Лукаш Ілля Хомич. З початком війни 1941 року він пішов на фронт. Подальша його доля невідома.

Хронологію призначення на посаду директорів з 1941 по 1972 рр. Слобідської восьмирічки ви зможете простежити на екпозиційному стенді: «З історії школи».

А ось будівництво нової, світлої і просторої восьмирічки, в якій знаходимося й ми з вами, розпочалося 1967 року. Завершилося 1971 року. І вже старанням вчителів і учнів, які доклали багато зусиль, щоб пришвидшити перехід до нових класів -здійснилася мрія. 16 грудня ,1971 року зашуміли класи і коридори нової школи дитячими голосами. Розпочався навчальний процес.

Кiлькiсть переглядiв: 545

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.